Een abonnement op Gridiron The Magazine? Vier bewaarnummers voor een lage prijs!

Ook Eerste Divisie compleet verrast, ‘nu in stressvolle positie’

Vrijwel iedereen was erdoor verrast, de Eredivisie zelfs gepikeerd: het besluit van de AFBN, na maandenlang moeizaam met de clubs te hebben gecommuniceerd, om de Eerste Divisie na de zomer een lang seizoen te laten beginnen. Maar wie denkt dat men op het tweede niveau wél te spreken is over de gang van zaken heeft het mis, zo laten enkele prominenten optekenen.

,,Wij hebben ook niks gehoord’’ vertelt Patrick van der Vlist, bestuurslid en linesman van Lightning Leiden. ,,De AFBN heeft wat ons betreft de plank misgeslagen. Ik had bijvoorbeeld het uitspelen van het seizoen na de zomer niet gek gevonden, maar er is niet gekeken naar andere opties.’’

,,Er had meer communicatie met de verenigingen moeten zijn’’ vindt ook Maurice van Os, penningmeester van de Maastricht Wildcats. ,,De AFBN hoort de verenigingen te ondersteunen, en wij ondersteunen dan op onze beurt de bond.’’ ,,Maar er is niet één meeting geweest met teams en de AFBN, onze mening is niet gevraagd’’ vult voorzitter Chantalle Huis aan.

,,Toen hoorden wij opeens: ‘oké, het wordt een lang seizoen’. En nu zitten wij in een best wel stressvolle positie. We mogen nog niet eens full-contact trainen en onze grootste promotie vindt plaats in september’’ vervolgt Huis. ,,We moeten het opeens over een andere boeg gooien en op 15 juli moeten wij onze spelers inschrijven, maar realistisch gezien hebben nog geen idee hoe ons team er volgend jaar uit gaat zien.’’

Van Os: ,,Opzich zijn wij niet tegen een lang seizoen, maar dit is te last minute. Dit is niet bepaald een ideale situatie voor ons.’’ Ook Patrick van der Vlist is niet direct blij met een lang seizoen. ,,Als speler ben ik sowieso voor een kort seizoen. Bovendien zal het lastig worden om rookies op tijd klaar te stomen. Aan de andere kant kan het financieel wel voordelen hebben, het zal makkelijker zijn om sponsors te binden.’’

Wat overheerst in zowel Leiden als Maastricht is het gevoel dat de verenigingen niet voldoende gehoord worden. ,,De AFBN moet er voor de verenigingen zijn, maar we horen dingen vaak pas achteraf, via een andere vereniging, of zelfs helemaal niet. We missen dat ze achter ons staan’’ geeft Wildcats-voorzitter Chantalle Huis nog aan. ,,Beleg dan een videocall met alle verenigingen. Elke organisatie zit met dezelfde vragen en we moeten er toch samen uitkomen…’’

Ook is er in de Eerste Divisie ten slotte begrip voor de frustratie één niveau hoger. ,,Ja, natuurlijk heb ik daar begrip voor’’ aldus Van der Vlist. ,,Je wordt in één keer uit je seizoen getrokken en als je je jaar uit wil spelen maar dat mag niet, dan snap ik best dat daar verontwaardigd op gereageerd wordt.’’

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *