Een abonnement op Gridiron The Magazine? Vier bewaarnummers voor een lage prijs!

‘Familiegevoel’ helpt Arnhem Falcons door crisis heen

Het zijn geen makkelijke tijden voor sportclubs in Nederland, en dus ook niet voor de verenigingen die zijn aangesloten bij de AFBN, die allemaal hun eigen manier hebben om zich door de coronacrisis heen te slaan. De Arnhem Falcons hebben echter een bijzonder geheim om die crisis door te komen: het familiegevoel.

,,Onze leden zijn echt betrokken bij de club. Iedereen betaalt netjes zijn contributie en ik heb nog van niemand gehoord dat hij denkt aan het opzeggen van zijn lidmaatschap, dat geldt voor zowel spelers als coaches’’ vertelt voorzitter Michel van Rijswijck gepassioneerd.

Desalniettemin ziet ook hij dat deze situatie zo niet eeuwig kan blijven bestaan. ,,Er moet wel op een gegeven moment een vooruitzicht zijn natuurlijk. Er kan een moment komen dat spelers wel gaan zeggen: ‘nou stop ik er echt mee’. We hopen dat we voor de zomer in ieder geval weer kunnen trainen en misschien wat oefenwedstrijden mogen spelen. Maar het is voor ons ook wachten op duidelijkheid vanuit de overheid.’’

Om financieel rond te blijven komen denkt Van Rijswijck vooral niet te ingewikkeld. ,,Nee, we hebben heel simpel bijvoorbeeld de gaskraan dichtgedraaid. Dan maar even niet stoken. Daarnaast hebben we met de gemeente vorig jaar een regeling getroffen over de veldhuur en hopen we die door te kunnen trekken. En verder hebben we ook simpelweg aardige reserves. We zijn financieel gezien een gezonde vereniging.’’

En gezond blijven is niet alleen voor de Arnhemse bankrekening belangrijk, maar natuurlijk ook voor de spelers, die dat allemaal op hun eigen manier doen. ,,Sommigen gaan hardlopen, fietsen of mountainbiken. Anderen spreken in tweetallen af om toch nog een paar balletjes te gooien. Maar ik denk dat iedereen blij is als we weer gewoon kunnen trainen.’’ En dan zit er ook al ruim een half jaar een ‘nieuwe’ hoofdtrainer te wachten op zijn rentree: Martin Doomen. ,,Die heeft nog niks kunnen doen. Maar hij wil gelukkig nog steeds door, daar zijn we erg blij mee.’’

Wanneer die rentree dan daadwerkelijk zal komen, weet natuurlijk niemand zeker. Maar de Falcons-voorzitter heeft goede hoop dat er in 2021 nog gefootballd kan worden. ,,Ik verwacht dat, als alles goed gaat, we binnenkort weer kunnen gaan trainen misschien na 1 september weer competitie gespeeld kan worden. Dat zal dan een lang seizoen, in lijn met de denkwijze van de bond de laatste jaren.’’

Wat er ook gebeurt, de Arnhem Falcons zullen niet zomaar omvallen. ,,We blijven constant werken aan de toekomst, met iedereen die lid is. Onze leden zijn echt als onze familie’’ besluit voorzitter Michel van Rijswijck.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *